top of page
חיפוש
  • Liora Bokobza

RETRO VIBES

סגנון הרטרו מעורר רגשות נוסטלגיה, תחושה של חום ואווירה מלאת חיים. בעיצוב בסגנון זה נעשה שימוש בקווים מעוגלים לצד צורות גיאומטריות ומשטחי צבע - על גבי רהיטים, טקסטיל והקירות עצמם. בסגנון הרטרו נשלב באותו חלל מגוון חומרים כמו פורמייקה, עץ טבעי, זכוכית ופלסטיק. לצד גווני השחור והלבן הקלאסיים שמשמשים בסיס, טקסטורה וקונטרסט בעיצוב, תפקיד הצבעוניות להבליט את השוני בין החומרים ולהכניס לחלל שמחה ואנרגיה.

הבית של עומר חרמש בכפר עזה, הוא בית צמוד קרקע, בן 130 מ"ר, שנבנה בפרויקט של בתי האגודה. האדריכלות תוכננה ע"י - "זרתא" ואלי פנו בשלב השלד לתכנון עיצוב הפנים.

עומר, בחור צעיר ורווק, חובב מוזיקה ובעל אוסף תקליטי ויניל עצום, אוהב ספורט, כדורגל ובעיקר את הפועל תל אביב וחובב מושבע של משחקי סוני פלייסטיישן וחולק את ביתו עם צבי הכלב האהוב שלו.

כל אלה הם שהגדירו לנו את הסגנון ופלטת הצבעים כשהתחלנו את העבודה.

​​החלטה משמעותית נוספת שנלקחה עוד בשלב התכנון, על ידי עומר והוריו, הייתה לחלק את הבית - שהיה הדגם הקטן ביותר בפרויקט - לשתי יחידות דיור נפרדות, בית ראשי, בו עומר גר, בן 80 מ"ר ויחידת דיו, בת 50 מ"ר שתשמש לאירוח.

כך שכשהם הגיעו אלי עמד בפני אתגר כפול: לגבש קונספט אחד שילווה את כל הבית, אך ליצור שני ניואנסים. בבית הראשי, להדגיש את הזהות של עומר שהוא הלקוח שלי ובבית המשני, מצד אחד לשמור על אותו קו ומצד שני להוריד את הטון ולהתאים אותו לטעם רחב יותר.

תהליך הליווי שלי כלל תכנון חשמל ותאורה, תכנון נגרות בכל הבית ומטבחים בפרט, בחירת חיפויים וסניטריה, אלומיניום ודלתות פנים וחוץ, צבע קירות פנים וחוץ, קניית כמעט כל הריהוט אחרי ניפוי מעט מהריהוט שהיה וכמובן פיקוח סידור והעמדה.

הבית של עומר

כל פרויקט מתחיל בהכרות עם עולם חדש. עם מה שיש וצריך לסנן ולנפות. עם הגדרת צרכים, חלומות, ושאיפות וגם סגנון אישי - למי שלא חשב במושגים כאלה מעולם, כי לכל אחד יש סגנון וטעם ו"זון" ן"קומפורט זון" - שזה, הפרוש הוויזואלי של המקום הרגשי שבו הכי נוח לנו ושזה בעצם, הבית שלנו.

אחרי כמה מפגשים, קצת קפה, כמה ביקורי בית ופרישת מניפות חומרים, אחרי ליקוט רמזים מתוך חלקי שיחות וחפצים מיוחדים מתוך האוספים האישיים, אני מרגישה שאני תופרת חליפה בהתאמה אישית. גם לטעם, גם לצרכים, גם לתקציב ואם הלקוח זורם איתי, כנראה שהקשבתי לרמז הנכון ואם הוא מחייך בסוף התהליך אז כנראה שיחד בחרנו את הכיוון הנכון.

אצל עומר זה היה אוסף תקליטי הויניל, תמונה ענקית מתוך הסרט מציצים, ועוד כמה תמונות בסגנון רטרו שהיו לו: אחת של מיקי מאוס, אחת של מייקל ג'קסון ואחת של מדונה, שלא ברור לי איך אח"כ הן נעלמו בהעברה, אבל לשמחתי הן עזרו לנו להכתיב את הטון.

הבית לאירוח

את החלל בן 30 המ"ר קיבלתי מתוכנן: שירוקלחת, מטבחון, אזור שינה, אזור אכילה, קיר טלוויזיה.

בחלל קטן חשוב מאוד לדייק במיקומים. לכל רהיט יש פונקציה, בעיקר לנגרות, שבאופייה - היא קבועה ולכן יש משמעות רבה לכל סטייה במיקום או בגודל ולו בס"מ. יש למקסם וליעל את החלל, לחשוב על פונקציונליות אבל כמובן לא לשכוח את התקציב ואת התוצאה הסופית שהיא הנראות.

כל סוף הוא התחלה של משהוא חדש

לפני שאני מסכמת ונפרדת, אני רוצה להודות - תודה לחווה ושי חרמש שנתנו לי הזדמנות לעבוד איתם ולהכיר את עומר מקרוב. תודה לאביב קוץ שצילם איתי את הבית של עומר. תודה לאנליה שהשאילה לי לצילומים פרטי וינטאג' מהאוסף הפרטי שלה. ותודה גדולה ליוסי ומיכאל מהחנות MIXMAX המדהימה בשדרות על שיתוף הפעולה והשאלת אקססוריז לצילומים.

אז עד הפעם הבאה,

שנה טובה ויפה לכולנו (:

באהבה,

ליאורה

9 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page